Jeníkovský kalendář pro rok 2019

Autor: Dana Tichá <danust(at)seznam.cz>, Téma: Adoptivní farnost, Vydáno dne: 11. 12. 2018

Opět po roce je možné si zakoupit Jeníkovský kalendář pro rok 2019

Před pár dny jsme si opět dovezli z tiskárny Jeníkovský kalendář pro rok 2019.
Mnozí z vás už jej znají a ve svých domácnostech už pro kalednář mají svoje stálé místo. A tato skutečnost nás těší. Někteří však tento náš kalendář teprve začínají objevovat a když mají možnost si jej prohlédnout a seznámit se s jeho obsahem, pak si ho mnozí rádi zakoupí.Tento kalendář má totiž hned několik rozměrů:
1) Kalendář vznikl za účelem poukázat na dneš již pozapomenuté Mariánské poutní místo v severních Čechách, které pomalu začíná ožívat.
2) Úplně první představa také byla, že bychom si tímto kalendářem mohli trochu přivydělat na nějaké opravy fary v naší adoptivní farnosti - Jeníkově, což se také trochu daří a velké Pán Bůh zaplať všem, kdo nás zakoupením tohoto kalendáře finančně podpoříte.
3) Postupně jsme také došli k dalšímu rozměru vydávání "Jeníkovského kalednáře", kterým je rozměr evangelizační. Když kalendář nabízíme, máme mnohdy možnost mluvit o adoptivní farnosti a také o tom, jak to s vírou vypadá na severu Čech, místě, které také patří k naší zemi. Mnozí jsou překvapeni tím, jaké to s vírou na tomto území je a ptají se nás, jak třeba mohou oni samy pomoci.
Těchto několik málo skutečností a zkušeností, nás znovu motivuje k tomu, abychom kalednář vydávali.Letošní úvodní slovo v kalendáří se týká výročí 20 let FATYMu v Jeníkově. Najdete zde také u jednotlivých měsíců jednu myšlenku, od některého světce, kterou je možné více promyslet během konkrétního měsíce.
U nedělí a slavností je uveden odkaz na evangelium, které se v příslušný den bude číst, a tak je možné si jej už dopředu přečíst doma a pak ho i více promyslet.Kalendář je možné si zakoupit na faře ve Vranově nad Dyjí, nebo je možné si ho objednat na emailové adrese: DanusT@seznam.cz, nebo posláním sms na tel. číslo 728501132 - Dana. Po domluvě je možné si jej vyzvednout i v Brně.
Cena za kus je 25,- Kč