Migrace serveru 14. až 15. března 2020

Od soboty 14. 3. do neděle 15. 3. by měl (dá-li Bůh) proběhnout dlouho připravovaný přesun serverů A.M.I.M.S. se všemi weby s výjimkou TV-MIS na nový cloudový virtuální server, protože současná dvojice fyzických serverů pořízených v roce 2007 se již blíží konci své životnosti - či přesněji řečeno - je již několik let za hranicí životnosti a funguje už jen zázrakem - snad proto, že jsme dosud neměli nikoho, kdo by přesun a s tím sovisející úpravy systému provedl. Prosím proto všechny, kteří vkládají obsah na weby na našem serveru, aby v době přesunu, tedy od pátku 13. března až do ohlášení, že se přesun úspěšně zdařil, nevkládali žádný obsah. Stejně tak se omlouváme, že i komentáře které budou vloženy v době přesunu, již nebudou překopírovány a po spuštění webů na novém serveru nebudou. Děkuji za pochopení. Další informace o průběhu migrace a okamžiku jejího dokončení, naleznete zde. Srdečně zdraví P. Pavel Zahradníček

Aktualizace z 5. 4. 2020: Přesun webů je zdárně dokončen! Můžete začít vkládat obsah! V případě problémů mě, prosím, kontaktujte (pavel(zavináč)fatym.com nebo 731402651). Pozor! V rámci upgradu redakčního systému, který byl nutný kvůli kompatibilitě s novým serverem, má nyní redakční systém nový grafický vzhled. Funkce a obsluha by však měla zůstat stejná. Jeden známý problém, který zbývá odstranit - pracuje se na tom: Čas, se kterým server nyní pracuje je UTC. Pokud vložíte článek a nastavíte čas zobrazení na aktuální středoevropský letní čas, článek se zobrazí až za dvě hodiny. Řešení: Nastavit čas zveřejnění na o dvě hodiny dřívější dobu, článek se pak zobrazí ihned (pokud nebude nic přepisovat, u nových článků se vloží čas o dvě hodiny dřívější sám :-)
P. Pavel
Zajímavé...

Ach, ty restituce!

Pan Karel Šťáva nám poslal svůj článek o své zkušenosti s kostelní vývěskou.

Stojím se latinsky řekne "Sto" a časuje se to podobně jako v češtině: "Stamus, statis, stant" - stojíme, stojíte, stojí. Od toho je odvozené "statuo" - stanovím, vizte česky statuta. Re znají ti, co hrají karty: Když dostanu flek, ohradím se reflekem. Restituo tedy znamená: Znovu stanovím, co už kdysi platilo a jsme u restitucí. Co bylo ukradeno, má býti vráceno. Reflek je silnější nž flek.

Vedu v jednom pohraničním městečku kostelní vývěsku, je pěkně umístněna na frekventovaném náměstí. Když se to kolem restitucí tak hezky mlelo, vložil jsem do ní článek z Katolického týdeníku k té živé debatě. Vedle visí nástěnka jedné organizace, která je zuřivě proti církevním restitucím. Umístnili v ní plakát s hlavou Krista s citátem z Bible: "Jdi, prodej všechno, co máš, rozdej chudým a budeš mít poklad v nebi: pak přijď a následuj mě. (Mk 10, 21) Do naší skříňky jsem na veliký list, barvou rudou napsal slova Ježíše Krista: "Co mne pokoušíte, pokrytci?... Odevzdejte tedy, co je císařovo císaři a co Boží, Bohu." (Mt 22, 21-22).
A přes noc byla naše skříňka rozbitá, kolem na zemi plno střepin skla. Blížily se Vánoce, ve dvířkách poničené skříňky zbylo plno lesklých střepů, blýštivých jako vánoční hvězdy. Nalepil jsem na ně nápis: "Sláva na výsostech Bohu a na zemi pokoj lidem dobré vůle."
Kdo po tobě kamenem, ty po něm chlebem.

Karel ŠťávaSdílet

| Autor: Bohumila Hubáčková | Vydáno dne 03. 07. 2014 | 2620 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Jak se ti líbí časopis Milujte se!? (viz www.milujte.se)


Celkem hlasovalo: 416854
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace