Zajímavé...

BET LECHEM - vnitřní domov (30. díl): Pravoslaví v běloruském Minsku

V dokumentárním cyklu portrétů o hledání domova v nás - Bet-Lechem (Betlém – z hebrejštiny - dům chleba) – archetyp vnitřního domova - autorů Jany Studničkové a Otakára Schmidta bylo tentokrát představeno Pravoslaví v běloruském Minsku.

www.tvnoe.cz/detail-poradu/bet-lechem

V dokumentu uvidíme Dům milosrdenství - unikátní sociální objekt Pravoslavné Církve, ve kterém poskytují duchovní, lékařskou a sociální rehabilitaci člověka. Zde nám duchovní protojerej Fjodor Povnyj ukázal kopii Sixtinské Madony a Vladimírské ikony Matky Boží - dvě křesťanské tradice – východní a západní - symbolické setkání 2 zobrazení Panny Marie Matky Boží, které se tady na území Běloruska setkávají. Pravoslavní a katoličtí Bělorusové se pokládají za duchovní dědice cyrilo-metodějovské tradice. Velice je ctí jako ochránce jejich kultury a tvůrce jejich jazyka a usilují společně o návrat křížů a náboženství do škol a také o návrat běloruštiny do společnosti a duchovní i kulturní uzdravení národa, který byl po staletí a zvláště ve 20.století vyvražďován a duchovně znásilňován, aby se právě zde potvrdilo, že křesťanství v genech národa vymítit nelze, ale naopak, v zemi prosáklé mučednickou krví, vyrůstají kostely v nebývalém množství a probíhá nesrovnatelná renesance křesťanské víry.


BET LECHEM - vnitřní domov (30. díl): Pravoslaví v běloruském Minsku
Středa 27.11. (21:05)
Čtvrtek 28.11. (06:45)
Pátek 29.11. (13:15)
Sobota 30.11. (07:50)
Neděle 1.12. (09:30)Sdílet

| Autor: Bohumila Hubáčková | Vydáno dne 27. 11. 2013 | 2270 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Jak se ti líbí časopis Milujte se!? (viz www.milujte.se)


Celkem hlasovalo: 410532
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace