Zajímavé...

Litanie - ARCHO ÚMLUVY

Řekneme-li my lidé slovo, je to pouze slovo. Řekne-li Bůh své slovo, je to i čin. Slovem Božím je stvořeno všechno. Slovo se stalo člověkem. Slovo, které vychází z Božích úst, je činem a Bůh svá slova plní.

Nedává ovšem svá slova jenom tak lehkovážně do větru, jak to děláváme my. Ale svá slova dává do smluv. Ať už do smlouvy Starého zákona nebo do smlouvy Nového zákona. Smlouva bývá vždy někde uložena. Uložením takové smlouvy byla archa. A archou úmluvy mezi Bohem a vyvoleným národem potažmo celým lidstvem byla právě Panna Maria.

Bůh do této nazaretské dívky uložil nejenom své slovo, které se v ní stalo tělem Ježíšovým, ale použil ji také jako schránku naplnění smlouvy. Panna Maria byla nositelkou dohody, prostřednicí úmluvy a ženou, která zprostředkovala tuto smlouvu, dohodu nám lidem.Nedomnívám se, že by titul Archa úmluvy byl pouze symbolický. Naopak. Je praktickým vyústěním toho, co Bůh slíbil.
Byla-li ve Starém zákoně archa úmluvy v jeruzalémském chrámě, je Panna Maria novozákonním chrámem úmluvy. Do starozákonní archy vkládá Bůh smlouvu. Do Panny Marie jako novozákonní archy vkládá přímo tělo svého Syna. Panna Maria není jenom nositelkou dohody, ale je nositelkou jejího naplnění. Je nositelkou Božího Syna.

Sdílet

| Autor: Dana Tichá | Vydáno dne 17. 05. 2015 | 2487 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Znáš adoptivní farnost Jeníkov? (viz články o farnosti Jeníkov)

Netuším, o co jde (355 hl.)
 
Něco jsem zaslechl (248 hl.)
 
Je to bláznovství (263 hl.)
 
Zpovzdálí to sleduji (257 hl.)
 
Dost se o to zajímám (361 hl.)
 
Aktivně spolupracuji (267 hl.)
 
Patřím dokonce do Klubu přátel Jeníkova (256 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2007
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace