Foto

Lucerničková 2014

Lucerničková 2014 Dnes večer se scházíme ke slavení mše svaté u Červené kapličky poblíž Hradu Bítov.

Lucerničková 2014

Máme památku Panny Marie Královny.
Pro nás je to impulz přijít na toto místo k Červené kapličce. Zde nám tuto skutečnost připomíná reliéf, kdy Panna Maria přijímá korunu. Jako Královna.
Přicházíme také s tím, co jsme konali, jací jsme a tak člověk vnímá, že potřebuje přímluvkyni. Tu, která nám je Matkou, a která něco může a zmůže, protože je Královna. A tak je Královnou nejen na ozdobu, ale aby sloužila.
A tak Pánu Bohu svěřme to, co jsme a všechny ostatní, protože přicházíme odněkud a s něčím. Tak ať tady nejsme za sebe, ale za celé naše rodiny, farnosti a také ty nemocné, kteří k nám patří.Lucerničková 2014
Lucerničková 2014

V příběhu jedna rodina má ve středu domu pramen vody.
I v duchovním životě by mělo být jasné, že jsme postavili život kolem Boha a jeho milosrdenství. Je středem nás, uprostřed našeho bytí, naší existence, uprostřed našeho konání.
My jsme ho obejmuli. Není to něco někde, ale je to naše, je to v nás, k nám to patří.
Tak ať pramen živé vody tryská dál do našeho života – tím je Bůh. Je středem našeho zájmu, myšlenek, modliteb? Anebo jako Jonáš utíkáme, abychom s Ním neměli nic společného nebo aby po nás nic nechtěl?!

Ale Královna je ta, která ten svůj lid, který k ní patří, také chrání a také za ním stojí. Tak ať se přimlouvá za nás, za naše nedostatky, abychom byli silní!
Abychom neutíkali a dokázali otevřít naše srdce – nitro, naše životy, aby se stalo středem.
Amen.Lucerničková 2014
Lucerničková 2014

Panna Maria Královna – je důležité, aby byla moje. Co je platné, když je někdo král…a já se k němu nehlásím! Já k němu nepatřím. Já jsem cizí nebo on je cizí.
Ona je Královna. Také má být Matkou a Pán Ježíš ji svěřuje Janovi a zástupně nám všem.
Proto ji zde dnes oslavujeme.

( PMP )

Foto: P.Nikolová


Sdílet

| Autor: Jana Jičínská | Vydáno dne 10. 09. 2014 | 3345 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace