Zajímavé...

Matka Bohumila Langrová

Na internetové televizi s názvem TV-Mis.cz jsem objevila další velmi cenou nahrávku. Ráda bych na tuto nahrávku upozornila tímto krátkým článkem a také bych ji chtěla doporučit k poslechnutí i Vám.

Audio nahrávka s názvem „Bohu a lidem byla milá“ obsahuje životopisné pásmo o Matce Bohumile Langrové z kongregace Milosrdných sester svatého Karla Boromejského. Jako úvod k této nahrávce nabízím pár životopisných údajů o této sestře.Bohumila Langrová, vlastním jménem Žofie, se narodila v Brně – Slatině a to 1.12. 1896. Byla to řeholnice a také generální představená Kongregace Milosrdných sester sv. Karla Boromejského. Jako generální představená kongregace nařídila poté, co dostala od komunistických orgánů dotazníky na počet sester a jejich postavení v řádu, že všechny novicky dostanou povolení složit řeholní sliby okamžitě, bez obvyklých čekacích lhůt, aby znemožnila komunistickým úřadům administrativně bránit novickám ve vstupu do kongregace. Určitou dobu skrývala ve svém klášteře pronásledovaného Otu Mádra. V roce 1952 byla zatčena a v rámci vykonstruovaného monstrprocesu Mádr a kol. odsouzena na 20 let do vězení. Propuštěna byla 11. května 1960 na amnestii.
Moudře, statečně a prozíravě řídila kongregaci jak v těžkých dobách 2. světové války tak i v době útlaku církve totalitní komunistickou vládou. Důvěřovala v Boží pomoc v každé situaci. Sestra Bohumila Langrová zemřela 10. 5. 1979 ve Znojmě –Hradišti.

Sdílet

| Autor: Dana Tichá | Vydáno dne 09. 11. 2009 | 6036 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Znáš adoptivní farnost Jeníkov? (viz články o farnosti Jeníkov)

Netuším, o co jde (567 hl.)
 
Něco jsem zaslechl (393 hl.)
 
Je to bláznovství (420 hl.)
 
Zpovzdálí to sleduji (435 hl.)
 
Dost se o to zajímám (544 hl.)
 
Aktivně spolupracuji (432 hl.)
 
Patřím dokonce do Klubu přátel Jeníkova (379 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 3170
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace