Foto

Poděkování za úrodu ve Starém Petříně

Poděkování 2017 V nedělním dopoledni se konala slavnostní bohoslužba ve Starém Petříně.
Poděkování 2017
Poděkování 2017

Mši svatou na poděkování Pánu Bohu za letošní úrodu a dary lesa sloužil P.Milan Plíšek.


Poděkování 2017

Svými písněmi ji obohatili Jihočeští trubači......


Poděkování 2017

....a Chrámový sbor ze Sevětína.


Poděkování 2017

....Kdosi říkal, proč děkovat, když to za moc nestálo. Bylo velké sucho, není voda ve studnách, na polích.
V lesích se člověk setkává místo se životem, se mrtí toho, co má růst.
Jeden lesní dělník mi říkal, že když se neurodí na polích jeden rok, tak se zaseje a čeká, zda to příští rok bude dobré. Ale v lese, když padesátiletý strom uschne, tak bude člověk čekat dalších 50 let, než bude náhrada. A tak člověku je z toho smutno, že něco odchází a že to není plné života.

A my jsme ti, kdo to mají spravovat, my nejsme nad vším páni. Tak za to, co něco stojí, je slušné děkovat, protože je toho hodně. A to co není v naší moci, tak o to se starat nemáme.

To evangelium, je Boží slovo do života každého z nás. Nějak se tomu člověk musí postavit.
Když to Pán Ježíš říká, tak to říká jim. Ale oni to slyšeli, podle toho se neřídili, a ani to na sebe nevztáhli. Měli za to, že je to jako hádanka, kterou mají pouze rozluštit. A jako chytří a vzdělaní lidé ví, v čem byl problém – ve vinařích- byli zlí….

…Když jsem studoval v Olomouci, měli jsme i hodiny zpěvu. Učil nás pan Mgr.Olejník, autor ordinária. Když ho jednou slyšel hrát při mši svaté v kostele, pokorně sdělil varhaníkovi, aby ho hrál rychleji. Pan varhaník ho odbyl, že tomu nerozumí, on sám ví, jak ho hrát! ...

TO JE TAKOVÁ ZEĎ PÝCHY!

My víme, co máme dělat, my víme, jak máme žít, my víme, jak máme vypadat.
Tak si člověk nenechá říct….to je to dnešní evangelium. Oni řekli, je potřeba je zahubit, ale on tam mluvil o nich. On mluvil o těch, ke kterým mluvil. A oni pořád mysleli, že je to jenom podobenství, ale to bylo o životě.

Někdy se nám to tak zašmodrchá, že si člověk řekne:“Život je tak těžký, za co bych měl vlastně děkovat?“ A tak, to co se nám urodí nás mnohdy netěší, protože nás zklamalo něco jiného, co je vážnější.

…Vyjednávač byl zavolán k člověku, který chtěl skočit z mostu. Po čtyřech hodinách rozmluvy v zimě a větru,muž od úmyslu skočit upustil. Obklopili ho zdravotníci, policie, dostal deku a teplý čaj. Vyjednávače si nikdo nevšiml!!

My jsme někdy tak „vnitřně pomačkaní“ ze zklamání z nezdaru, z věcí, z lidí, z práce, z budoucnosti… Potřebujeme potěšit, povzbudit, pochválit, a aby nám někdo poděkoval. Potom i my děkujeme, protože si uvědomujeme, že je třeba taky někomu poděkovat.

Ten kdo zde pracuje je součástí nějakého celku. Jsme malou částečkou a můžeme se podílet na nějaké činnosti a poděkovat, že se podařila. Děkujeme přátelům za pomoc.
JE TŘEBA DĚKOVAT LIDEM A TAKÉ PÁNU BOHU!
Někdy tím šetříme.

Od soli čekáme, že osolí pokrm, ne osladí. Od deštníku čekáme, že nás ochrání před deštěm nebo sluncem, ale ne před větrem, na to není konstruovaný. Něco čekáme od lékaře, od různých profesí, někdy očekáváme víc než je možné.
Lidé někdy žijí ve svých představách o světě, že to bude tak, ale ono to není možné.

Vinaři říkali – my ho zabijeme a bude to naše! To není možné. Jak to, že žili v takové představě? Někdy mají lidé představu, která je špatná. Tak nás to posouvá, to čtení.

Pán Ježíš dává a my máme VIDĚT PÁNA BOHA A SEBE. BŮH A MY!
Já, ty a ne, Bůh a oni- zlí vinaři. Tam je zrcadlo – vidíš se? A je to dobré?

Kdosi říkal, že když chceš zachytit vodu, tak ji nezachytíš rukama, protože ti proteče mezi prsty. Jestli chceš vlastnit pravdu, tak se ti také ztratí mezi myšlenkami. Ale když se té vody napiješ, stane se součástí tvého těla. Je součástí tebe.

A JESTLI TU PRAVDU ŽIJEŠ, JE SOUČÁSTÍ TVÉHO SRDCE.

Tak je to pravda nám zjevená od Pána Boha, abychom jí žili. Na jedné straně je VDĚČNOST a na druhé také ODPOVĚDNOST, aby to bylo dobré. Aby to bylo tak, jak to má být....Poděkování 2017

Já nyní požehnám tyto dary země, které jste přinesli jako projev vděčnosti Pánu Bohu, aby požehnal to, co máme doma, co je v sýpkách a co bude sloužit k tomu, aby lidé měli co jíst.


Poděkování 2017

S úsměvem na tváři účastníci bohoslužby odcházejí z chrámu.


Poděkování 2017

Tóny lesních rohů znějí celou vesnicí.


Poděkování 2017

Před kostelem je připraveno pohoštění.


Poděkování 2017

Nastává chvíle setkávání a povídání.


Poděkování 2017

Poděkování patří všem, kteří přispěli k této nádherné oslavě díků.

Foto: Pan Adolf VrbaSdílet

| Autor: Jana Jičínská | Vydáno dne 15. 10. 2017 | 2605 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace