Foto

Poutní mše svatá na Hradě Bítově

Bítov pouť 2011 V dnešním nedělním dopoledni se pomalu zaplňovalo sluncem zalité hradní nádvoří. Postávaly zde hloučky věřících, od těch nejmenších až po ty, kteří zde byli již poněkolikáté. Věžní hodiny odbily jedenáctou a za zpěvu mariánské písně v průvodu přichází i P.Plíšek a P.Bartoš, který sloužil mši svatou ke cti Panny Marie Nanebevzaté.Bítov pouť 2011pouť Bítov 2011

Z promluvy o.děkana.

Událost s ptáčkem, který „zmizel“ a na kterou dítě reaguje neláskou vůči Pánu Bohu, nás dospělé nutí k zamyšlení. Když děláme něco zlého – hřešíme. A měli bychom zlu zabránit a nikomu neubližovat, protože máme rozum na to, abychom rozlišovali mezi dobrem a zlem.

Na poutˇ přicházíme s prosbami k Matce Boží. Ne vždy se splní, co si přejeme. Máme dojem, že je to důležité, záleží nám na tom. A věříme, že každou modlitbu Bůh slyší.
Ale proč to Pán Bůh nesplnil?
On ví, kam to směřuje, my ne! (Titanic). On ví, co je pro nás skutečně dobré. Jde mu o naši spásu!

V modlitbě nejde jen o vyslyšení proseb, ale o vytváření vztahu.
Ženě alkoholika se na pouti v Lurdech dostalo poznání o jejím poslání pečovat o svého muže.
Sílu, vytrvalost a trpělivost k tomu, získává právě skrze setkání s Pánem v modlitbě.
Nedává svůj život najednou jako třeba P.Maxmilián Maria Kolbe (dnes je to právě 70 roků od jeho smrti), ale pomalu. Postupně se pro někoho obětuje, někomu slouží. A Bůh to ví.

I proto také chodíme na poutě. Aby nám Matka Boží vyprosila tuto sílu k vytrvalosti v tom, co Bůh od nás očekává. Abychom dobře plnili to, co denně máme.
A to není malá věc! Je to větší než kdyby se najednou splnila.
A vidíme, že nás Bůh vede. Když se k Němu pravidelně obracíme, tak sílu dostáváme.
Proto se i dnes máme povzbudit k této vytrvalosti a modlitbě.

A úcta k Boží Matce nese sebou krásné projevy citu a krásna. Bůh nám skrze Ni usnadňuje cestu k Němu. Panny Marie je ve všedním životě třeba, aby se naše osobní spása uskutečnila. My ji na této cestě potřebujeme.

Chceme jí na tomto starobylém místě vyznat:
„Boží Matko, na Tebe spoléháme, Tvé přímluvy se dovoláváme, Tvou pomoc očekáváme, že nás nenecháš zahynout a povedeš nás ke svému Synu a věříme, že jednou nás tam skutečně dovedeš.
A snad se naplní to, co opakujeme v každodenní modlitbě…pros za nás hříšné nyní i v hodinu smrti naší. Amen.“Bítov pouť 2011Bítov pouť 2011Bítov pouť 2011Bítov pouť 2011

Maria, oroduj za nás.
Sdílet

| Autor: Jana Jičínská | Vydáno dne 15. 08. 2011 | 7855 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Znáš adoptivní farnost Jeníkov? (viz články o farnosti Jeníkov)

Netuším, o co jde (1680 hl.)
 
Něco jsem zaslechl (1217 hl.)
 
Je to bláznovství (1209 hl.)
 
Zpovzdálí to sleduji (1258 hl.)
 
Dost se o to zajímám (1785 hl.)
 
Aktivně spolupracuji (1252 hl.)
 
Patřím dokonce do Klubu přátel Jeníkova (1086 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 9487
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace