Zajímavé...

V zemích Sahelu je právě teď 1 milion dětí v ohrožení

Kristýnka2 Nejde o krizi, která přichází nečekaně. Nejde o tsunami nebo velká zemětřesení, při kterých Češi tolik pomohli. Přesto právě teď potřebuje v zemích Sahelu naléhavou pomoc v podobě potravin a léčebné výživy více než 1 milion dětí ve věku do pěti let.

Obrovské sucho, uhynutí velké části dobytka a vysoké ceny potravin v oblasti způsobily, že nedostane-li se k těmto dětem včas pomoc, zemřou z podvýživy.

Tříletý Habibi, jehož příběh je popsán níže, dostal pomoc včas. Jaký osud však čeká ostatní potřebné děti?

Pomoci můžete příspěvkem na sbírkový účet UNICEF ČR: 11771177/0300, v.s. 806, nebo odesláním dárcovské SMS ve tvaru: DMS UNICEF na číslo 87777.

Naši pracovníci právě teď zajišťují v zemích Sahelu (Burkina Faso, Kamerun, Čad, Mali, Mauritánie, Niger, Nigérie a Senegal) humanitární pomoc, zaměřenou na terapeutickou výživu, přístup k pitné vodě, hygieně a zdravotní péči včetně očkování proti smrtelným infekčním chorobám. Ohroženým dětem, jako je Habibi, pomáháme celkem ve 205 výživových centrech po celém regionu.

Máme k dispozici dostatek znalostí, jak v podobných situacích pomáhat, i zkušené pracovníky, známe prostředí, protože ve všech zemích Sahelu působíme trvale. Čeho se nedostává, je dostatek finančních prostředků – prostředky, které máme k dispozici, pokryjí akutní potřeby pouze z 32 procent.

O vážnosti humanitární krize v Sahelu si můžete přečíst např.: zde

Více informací naleznete na www.unicef.cz

Video z návštěvy výkonného ředitele UNICEF Anthonyho Laka v postižených oblastech najdete zde.

Habibi už se zase směje
Cesta Nanni Oueled Faghi a jejího tříletého vnuka Habibiho z Mali do Mauritánie byla dlouhá a plná nebezpečí. Neměli co jíst ani pít, a když dorazili do příhraničního města Fassala v Mauritánii, byl již Habibi těžce podvyživený, trpěl průjmem a ztratil hodně na váze.
Nannina rodina je jednou z mnoha, které musely opustit své domovy z důvodu vleklého sucha a probíhajícího konfliktu. Nanni měla štěstí, že pro svého vnuka nalezla pomoc ve výživovém centru uprchlického tábora ve Fassale v Mauritánii, který byl zřízen s podporou UNICEF a dalších organizací OSN.
"Mně s Habibem a několika dalším rodinám z vesnice se podařilo rychle odjet ve starém náklaďáku, který jel právě kolem. S sebou jsme měli jen to, co jsme právě měli na sobě, a prožili jsme strašnou noc plnou zimy a strachu. Auto naštěstí dojelo až do Fassaly, ale i tak cesta trvala víc než 12 hodin. Hned po příjezdu nás v uprchlickém táboře zaregistrovali a Habibi se dostal do výživového centra. I když byl již hodně slabý a měl průjem a silný kašel, s pomocí léků a terapeutické výživy se ho podařilo zachránit. Bojím se ale, co se stalo s dcerou a dalšími mými vnoučaty. Doufám, že se s nimi zase setkám“, vzpomíná Nanni, když šťastně drží na svém klíně uzdravujícího se Habibiho a podává mu terapeutickou výživu.

Pokud můžete, pomozte ještě dnes zabránit nejhoršímu a zachránit co nejvíce dětských životů odesláním DMS UNICEF na číslo 87777 nebo příspěvkem na sbírkový účet UNICEF ČR: 11771177/0300, v.s. 806.

Děkujeme!


Silné paže

Sdílet

| Autor: Bohumila Hubáčková | Vydáno dne 14. 04. 2012 | 6954 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Znáš adoptivní farnost Jeníkov? (viz články o farnosti Jeníkov)

Netuším, o co jde (553 hl.)
 
Něco jsem zaslechl (388 hl.)
 
Je to bláznovství (414 hl.)
 
Zpovzdálí to sleduji (428 hl.)
 
Dost se o to zajímám (532 hl.)
 
Aktivně spolupracuji (423 hl.)
 
Patřím dokonce do Klubu přátel Jeníkova (370 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 3108
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace